JAN ŠIBÍK 1989

Jan Šibík jako jediný fotograf v České republice během revolučního roku 1989 zdokumentoval celý rozpad socialismu ve východní Evropě. První část výstavy je věnována demonstracím v Československu, které předcházely sametové revoluci.  Jedná se především o srpnové výročí okupace sovětskými vojsky, 70. výročí vzniku republiky, Palachův týden a další události.
​Druhá část knihy je věnována pádu Berlínské zdi, kterou fotografoval ze západoberlínské strany. Následuje revoluce v Československu a demokratická volba Václava Havla prezidentem. Další částí jsou fotografie z prosince roku 1989 z revoluce v Rumunsku, čímž se celý cyklus drolení socialismu ve východní Evropě uzavírá.  

Nejúspěšnější kniha JANA ŠIBÍKA k 30. výročí revoluce v Československu

V roce 1989 se změnil svět, změnilo se tehdejší Československo a změnily se také životy mnohých z nás. Do osudových okamžiků dějin nás po třiceti letech zavede Jan Šibík v knize svých fotografií.
Vrátíme se do neobyčejně silných a podmanivých okamžiků, jak se odehrály v Praze, ale také v Berlíně nebo v Bukurešti. Zároveň Jan Šibík mapuje události, které k Sametové revoluci v Československu vedly - a je to zvláštní a nejspíš i příznačné, ale tyto fotografie nejsou jen vzpomínkou. Naopak, nutí nás přemýšlet o všem, co se dnes odehrává. Ve světě, v České republice i v našem vlastním životě…

- Publikace obsahuje 71 dvoustránkových fotografií ve čtyřech souborech: 
- Demonstrace v Československu 1988/89
- Pád Berlínské zdi
- Revoluce v Československu
- Revoluce v Rumunsku
- Velký formát 240 x 320 mm, 192 stran
- Nadstandardní zpracování, tisk triplex
- Pevná vazba, dvojjazyčná (česko-anglická)
- Text Dan Hrubý
- Při objednávce je možné požádat o podpis autora
- Knihu nelze zakoupit v běžné distribuci (knihkupectví), lze ji objednat pouze přes e-shop autora: www.eshop-knihasibik.cz