Svatby

SVATBA OD JANA ŠIBÍKA

Jak to začalo?
Svatby jsem začal fotografovat asi před 15 roky výhradně svým kamarádům. Jedním z prvních byl Honza Hřebejk, Jaroslav Bosák nebo Dan Hrubý. Fotografovat svatbu Tomáši Třeštíkovi se mě moc nechtělo, ale nakonec jsem se nechal přemluvit. Bylo mě totiž jasné, že se mě pod prsty bude dívat jeho maminka Helena, královna českého sběrného dokumentu. „Cítil jsem, že mě i přes slzy dojetí průběžně pozoruje, a sleduje, jaké volím záběry.“ S výsledkem byla prý velmi spokojená :-). 

Styl
Fotografuji převážně reportážním způsobem, snažím se zachytit jedinečnou atmosféru pro Vás tak významného dne. Fotografuji přípravy, česání a malování nevěsty, přes obřad, oběd až po začátek večerní párty (pokud se pořádá). Součástí focení je i stylizované skupinové foto i skupinky (pokud si to přejete) a portrétní fotografie novomanželů. Zakázky na fotografování pouze obřadu nepřijímám, jelikož kvalitní práce potřebuje čas a toho je při svatebním obřadu málo. I přes svoji značnou časovou vytíženost jsem celkem nafotografoval více než stovku svateb.

Čas
Většinou začínám fotografovat 2-3 hodiny před obřadem v místě, kde se připravuje nevěsta a končím 18 – 20:00 hod, záleží na tom, v kolik hodin začíná obřad. Pokud je to jen trochu možné, stážím se zůstat do prvého manželského tance.

Zpracování a předání
Ze stovek záběrů Vám vyberu a ve photoshopu barevně upravím 100 – 150 fotografií. Garantuji, že to stihnu do  48 hodin. Fotografie pak pošlu mailem přes uschovnu.

Za kolik?
Cena za celodenní fotografování a úpravu vybraných fotografií je 20 tisíc +  doprava, pokud není svatba v Praze.
V případě dalších dotazů mě kontaktujte mailem nebo zavolejte: +420 602 342 968