JARO 2020

Nová kniha Jana Šibíka a Daniely Matulové z nezapomenutelného Jara 2020, kdy nás zasáhla koronavirová epidemie. Kniha mapuje události prvého nouzového stavu, který trval 66 dní. 12. března 2020 byl vyhlášen nouzový stav. „Bylo mi jasné, že musím jít do ulic a fotit. Od začátku jsem také myslel na to, že budu chtít o celé události podat ucelenou zprávu, tím myslím připravit knížku, v níž bych se pokusil zachytit, co koronavirus s českou společností udělal. Kniha získala nominaci v soutěži Lidových novin o Knihu roku 2020.

  • Publikace obsahuje 83 fotografií
  • Formát knihy 245 x 165 mm
  • Pevná vazba, 176 stran
  • Text Dan Hrubý
  • Vydána vlastním nákladem Jana Šibíka a nelze ji zakoupit v běžné distributorské síti
  • Knihu je možné objednat pouze přes oficiální e-shop autora: eshop-knihasibik.cz

12. března 2020 byl vyhlášen nouzový stav. „Bylo mi jasné, že musím jít do ulic a fotit. Od začátku jsem také myslel na to, že budu chtít o celé události podat ucelenou zprávu, tím myslím připravit knížku, v níž bych se pokusil zachytit, co koronavirus s českou společností udělal. Považoval jsem to za velmi důležité. Ale rychle se ukázalo, že je to pro mě důležité ještě z jednoho, mnohem osobnějšího důvodu.

Od chvíle, kdy partnerka Daniela začala fotit, jsem přemýšlet o tom, že spolu připravíme fotografickou knihu. A když jsem ji teď přemluvil, aby pracovala se mnou, viděl jsem před sebou právě tento cíl. Nechci, aby to působilo nějak sobecky ve světle toho, jak zle koronavirus stále zasahuje do života mnoha lidí, ale právě proto je tahle kniha pro mě i Danielu tolik důležitá.“

JAN ŠIBÍK + DANIELA MATULOVÁ  JARO 2020 (fotogalerie, klikni na fotografii)

Objednejte si novou knihu JARO 2020