WORKSHOP KARNEVAL V BENÁTKÁCH

Karneval v Benátkách 
 

TERMÍN:  2/2025

CENA: 11 900 Kč 

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 10 fotografů + lektor Jan Šibík + produkce Daniela Matulová

DOPRAVA: Letecky, nejvýhodnější Ryanair.com. Každý účastník si zařizuje sám, ale pokud bude potřeba, tak Vám Daniela ráda pomůže.

UBYTOVÁNÍ: Každý účastník si zařizuje sám, ale pokud bude potřeba, tak Vám Daniela opět ráda pomůže :-). Budeme ubytováni poblíž San Marco. To si ještě upřesníme později. Samozřejmě se můžete ubytovat i jinde, ale musí to být poblíž, abychom se mohli snadno scházet.

OBJEDNÁNÍ HOTELU: Nejlevněji hotel objednáte přes společnost Agoda.com nebo Booking.com 

ZAMĚŘENÍ: Reportážní fotografie, street foto, reportážní portét

URČENO: Pro začínající i pokročilé fotografy

DOPROVOD: Partner se může zúčastnit programu workshopu za poplatek ve výši 50 % kurzovného

OBJEDNÁNÍ a INFO: V případě dotazu a objednání workshopu kontaktujte Danielu Matulovou: + 420 730 165 803  nebo pište na mail: daniela.matulova@icloud.com

CO, KDE A JAK BUDEME FOTOGRAFOVAT:

Náměstí San Marco – centrum všeho dění. Tam strávíme nejvíce času. Dobré fotografie se nedají vyfotografovat za pár minut. Čím více času fotografování věnujete, tím máte větší šanci, že výsledný soubor bude zajímavý a kolegové ho ocení. To ale nejde snadno a rychle. Jelikož je náměstí orientováno na východ, tak pokud budeme mít trochu štěstí, zalijí ranní teplé paprsky celé náměstí. A světlo je pro fotografování skoro stejně důležité jako čistá kompozice. Pěkné světlo je i v podvečer a na začátku noci. Dokud je obloha ještě trochu modrá. To je doba, kdy budeme fotografovat. Snímek pořízeny v pozdní odpoledne nebo večer vyvolá mnohem silnější emoce než snímek pořízený během dne. A když bude pršet, tak to také nevadí. Atmosféru deště vyfotíte jen při samotném dešti.

V Benátkách jsou úžasné mosty: Ponte Rialto, Ponte dell Accademia a Ponte dei Sospiri (Most Nářků) – to je další zajímavé místo, kde se dá vyfotografovat zajímavá fotografie. Moje zkušenost je, že v době karnevalu tam ale bývá hodně lidí a proto to zase bude chtít trpělivost a na dobrou fotografii si počkat.

To nejzajímavější jsou ale kostýmy a masky, které jsou hlavním lákadlem pro fotografy. Masky měly hlavní cíl a to ukrýt účastníky v anonymitě, kdy se všichni pak mohli věnovat nevázanému veselí a prostopášnosti. A to funguje i nyní. Lidé nejsou vidět a proto se fotografují zcela bez problémů. Navíc není ani vidět, když se třeba usmívají (což většinou fotce nepomáhá). Jsou prostě anonymní, bez jakýchkoliv emocí. To působí jaksi tajuplně a fotogenicky. Ale abych to jen nelakoval na „růžovo“. Jelikož se na karneval do Benátek sjíždějí snad všechny fotokluby v Evropy i zámoří nebude úplně jednoduché ty ostatní fotografy eliminovat.

PODMÍNKY:

  • Uskutečnění akce je podmíněno naplněním počtu min. 5 účastníků.
  • Doprovod účastníka je možný za poplatek ve výši 50% kurzovného s tím, že se může účastnit veškerých akcí v rámci workshopu, kromě individuálních lekcí s Janem Šibíkem.

FOTOGALERIE Z KARNEVALU V BENÁTKÁCH - FOTO JAN ŠIBÍK (klikni pro slideshow)

Jak povýšit focení rodinné dovolené nebo třeba výletu s přáteli na profesionální úroveň? Jak se podívat na památky a oblíbené turistické destinace v celé Evropě očima fotografa? Takové otázky si kladl zpravodaj a milovník cestování s fotoaparátem Jan Šmíd. Oslovil tedy kamaráda, známého fotoreportéra Jana Šibíka, aby se na putování po evropských metropolích vydal spolu s ním a do správného focení ho prakticky zasvětil. Jak fotit dominanty? Jak přemýšlet o kompozici? Kterých nejčastějších chyb a klišé se vyvarovat? Jak pracovat se světlem, jak zachytit tajemství starých chrámů, atmosféru a kolorit magického místa anebo třeba pohyb a sportovní akce?

„Cyklus má tři polohy. Za prvé jde o základní fotografický workshop, “vypočítává Jan Šibík a pokračuje: „Za druhé Honza mě provází městem a ukazuje zajímavá místa, která se snaží fotit. Jenže to dělá blbě, jako každý laik, a tak mu vysvětluji, co a jak zlepšit. A třetí polohou je naše komunikace, kdy já ho napomínám, jak špatně fotí. Jde vlastně o takové vtipné štengrování. Fotíme jak ve dne, tak v noci, v pohybu z auta a podobně. Snažíme se být co nejpestřejší. Nejčastější chybou všech fotografů je špatná kompozice.“

„Cílem pořadu je pomoci lidem, aby měli pěkné fotografie z cest a poznali i zajímavá místa, která nejsou v každém průvodci, a poznali tak genia loci daného města,“ uzavírá Jan Šmíd.

Máte nějaký dotaz ohledně workshopu v Benátkách?