DESETIDENNÍ WORKSHOP JANA ŠIBÍKA NA KUBĚ 15 - 24.4. 2024

HAVANA, PINAR DEL RÍO, KUBA - OBSAZENO

Zahraniční workshop je nejefektivnějším způsobem získání znalostí o fotografování. Vícedenní fotografické kurzy nabízí dostatek prostoru pro každého účastníka a možnost fotografování v atraktivní destinaci v malé skupině. První den dopoledne začíná teoretickou částí, následně chodí Jan Šibík s účastníky fotografovat – ukazuje zajímavé situace a způsob jak je vyfotografovat. Každý den účastníci vybírají a ukazují přibližně deset nejlepších fotografií, které jsou následně Janem Šibíkem hodnoceny. Účastníci si individuálně zajišťují dopravu a ubytování, lze tedy zvolit velmi úsporné nebo naopak komfortní řešení dle vlastních potřeb. Předností je individuální přístup, atraktivní prostředí pro fotografování, malá skupina, více časových možností a každodenní vyhodnocování pořízených snímků.

Havana je mé oblíbené město, kam se pravidelně vracím. Od roku 1993 jsem jí navštívil 15x. Uspořádal jsem zde již 3 úspěšné workshopy. Vím tedy, kam a kdy jít fotografovat. Upřímně, neznám žádné jiné krásnější koloniální město v němž se prohánějí americké koráby z 50. a 60. let minulého století, kouří doutníky, tančí salsa a pije hodně rumu. Je pravda, že město je plné chátrajících paláců, což je ale fotogenické. Havana i celá Kuba je relativně bezpečná (zatím) a dobře se tam fotografuje, protože to lidem nevadí, naopak, často jsou potěšeni. 
Město plné života, ale i socialistický skanzen se všemi jeho problémy. V programu workshopu je také naplánovaná 2–3 denní cesta do Pinar del Rio nebo Trinidadu (to definitivně rozhodneme až na místě). 
Pojeďte s námi fotografovat každodenní život běžných Kubánců v zemi, kde se částečně zastavil čas.

TERMÍN:  15. - 24. 4. 2024

CENA: 23 900 Kč 

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 10 fotografů + lektor Jan Šibík + Daniela Matulová

ITINERÁŘ WORKSHOPU (předběžný)

Odlet z Prahy (dle vašeho rozhodnutí)
15. 4. ráno - začátek workshopu 
15. – 22. 4. Každodenní fotografování HAVANA
22. – 23. 4. PINAR DEL RIO nebo TRINIDAD
24. 4. dopoledne - závěrečné hodnocení a ukončení workshopu

VÍZUM: Čeští turisté potřebují k cestě na Kubu vstupní vízum, které má v případě turistického pobytu formu tzv. turistické karty. Turistickou kartu je možné zakoupit na počkání za 800 Kč u Air Transport Solutions (K letišti 57/1049) budova Menzies Aviation, 1. patro. tel:  241 080 748. Otevřeno každý pracovní den 10 - 16.00. Pokud vyřizujete pro někoho jiného, přineste jeho pas nebo stačí i oxeroxovaná kopie pasu. 
Druhá možnost (komplikovanější)  je požádat o vízum na kubánské ambasádě v Praze (Jinonická 762/14, tel: 224 311 253). Dopředu se musíte telefonicky objednat. Momentálně je problematická i platba za vízum. Čeká se na nové číslo účtu a když je to pro někoho dalšího, platí se 750 Kč + příplatek 700 Kč. Platnost turistické karty (víza) je 6 měsíců.

Od 01.01.2022 je povinností všech cestujících vyplnit a online odeslat vstupní příjezdový formulář: https://dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio. Poté co obdržíte na Váš email QR kod, tak si ho vytiskněte a mějte při sobě k náhledu již na letišti před odletem na Kubu.

LETENKY:  Momentálně se dají koupit relativně výhodné letenky s Air France (ceny jsou uváděny bez zavazadla) a Turkish Airlines, které jsou sice levné, ale jet trvá přibližně 23 hod. (ceny jsou včetně zavazadla). Pokud se rozhodnete pro Turky, tak je výhodnější koupit je přes Skyscanner Pokud potřebujete pomoc, tak Vám pomůže Daniela :-).

NAŠE LETENKA: Koupili jsme letenku s Air France. Odlétáme již 13. 4. 2024, let AF1583 07:05 z Prahy. Odlet navazujícího letu z Paříže let AF0950 v 22.00. Jelikož po workshopu na Kubě zůstáváme, máme zpáteční let až 16. 5. 2024.

UBYTOVÁNÍ: Každý účastník si zařizuje sám, ale pokud bude potřeba, tak Vám Daniela ráda opět pomůže. Momentálně se nedá objednávat pres Booking ani Agodu. Ubytování se dá hledat přes Airbnb, Hotels.com a Trivago Budeme bydlet poblíž Paseo del Prado . To si ale ještě upřesníme. 

Jak jsem již psal, tak je možné požádat o pomoc s letenkami nebo ubytováním Danielu: 730 165 803 nebo daniela.matulova@icoud.com 

ZAMĚŘENÍ: reportážní fotografie, street foto, sociální dokument

URČENO: pro začínající i pokročilé fotografy

CO BUDEME FOTOGRAFOVAT:

Historickou část města „Stará Havana“ (Habana Vieja)
Rušnou čtvrť „Centro Habana“
Malecón – havanská pobřežní promenáda
Obrovské propagandistické náměstí Plaza de la Revolución
Havanský přístav
Okolí El Capitolia a Parque Central
Dětský box
Navštívíme městečko Pinar del Río popř. Trinidad

DOPROVOD: Doprovod účastníka je možný za poplatek ve výši 50% kurzovného s tím, že se může účastnit veškerých akcí v rámci workshopu, kromě individuálních lekcí s Janem Šibíkem.

FOTOGALERIE Z KUBY - FOTO JAN ŠIBÍK (klikni pro slideshow)

Máte dotaz ohledně workshopu?